Na objednávku

Richard Attwood, který řídil Porsche Salzburg 917, byl jmenován ambasadorem značky Omologato.

10 790,00 Kč
S DPH

Pokud by někdo vytvořil seznam nejvýznamějších závodních vozů všech dob, Porsche 917 by na něm téměř jistě bylo. Díky tomuto vozu získalo Porsche své první celkové vítězství v 24 hodin Le Mans a získalo si respekt za vysoký výkon s rychlostí vyšší než 220 mph. Bylo tak ikonické, že hrálo hlavní roli ve filmu Steve McQueena z roku 1971 "Le Mans". Ale pro první vítězství tohoto slavného vytrvalostního závodu si dojelo již o rok dříve, v roce 1970, s jezdci Hansem Herrmannem a Richardem Attwoodem stáje Porsche Salzburg.

porsche salzburg

S vozem 917 vstoupilo Porsche poprvé do ligy silných závodních automobilů. S 580 hp a motorem o objemu 4,5 litru stanovilo Porsche 917 nové standardy, a to až do té míry, že i o desetiletí později nezávislí odborníci hodnotili toto Porsche jako jedno z nejpůsobivějších sportovních vozů tohoto století.

V té době továrna neinvestovala do vozů přímo, ale prostřednictvím svých blízkých partnerů: John Wyer Automotive a Porsche Salzburg. Nicméně světové mistrovství pro dálkové sportovní automobilové závody se ukázalo být triumfem pro Porsche. Navzdory tvrdé konkurenci Ferrari vyhrály modré, oranžové a červenobílé 917ky téměř každý závod.

Závod 24 hodin Le Mans byl zvláště důležitý, protože Porsche dosud nedosáhlo celkového vítězství. V roce 1970 se závodu zúčastnilo sedmnáct vozů 917 a po 24 hodinách závodění v dešti a mlze pouze dva dokončily závod - na prvním a druhém místě. Hans Herrmann a Richard Attwood seděli za volantem výrazně červeno-bílého auto s vítězným číslem 23 stáje Porsche Salzburg. Vzhledem k tomu, že Porsche získalo své první vítězství ve francouzském vytrvalostním závodě, dosáhl německý výrobce dosud rekordních 16 celkových vítězství Le Mans.

Rychlost a úspěch vozů Porsche 917 vedly k tomu, že se stala oblíbenou volbou pro soukromé účastníky mistrovství světa sportovních vozů. Celkem bylo vyrobeno 59 kusů - 41 krátkých nebo dlouhých kupé a 18 verzí Can-Am nebo Interseries Spyder s turbodmychadly o objemu 1400 koní.
Společnost Omologato® vám nyní nabízí možnost být součástí této historie. Bylo vyrobeno jen 200 kusů založených na designových prvcích ikonického čísla 23 Salzburgu 917.

Jsme také potěšeni, že vítěz Le Mans a legenda Richard Attwood, který řídil Porsche Salzburg 917, byl jmenován ambasadorem značky Omologato. Zákazníci, kteří si objednají tyto hodinky, obdrží brožuru s unikátním číslem hodinek napsaným samotným Richardem a jeho podpisem.